E-Ticaret

web tasarım teknikleri resim 1 web tasarım teknikleri resim 2 web tasarım teknikleri resim 3

E-Ticaret sitesi, sanal ortamda tüketici ile işletmeler arasında bağlantı, online alım ve satım işlemlerini sağlayan web siteleridir. Kısaca ticaretin online ortamda yapılmasıdır.

Mağazanızda bulunan veya firmalardan tedarik edilen ürünlerin internet ortamına eklenmesi ve online ödeme ile internetten satış işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Farklı müşteri kitlesine iyi bir e ticaret sitesi ile ulaşmak ve hemen hemen her ürün veya hizmeti satmak mümkündür.

Başta KOBİ'ler olmak üzere büyük ve küçük ölçekli firmalar ve işletmeler ürünlerini online satışa sunmak istedikleri zaman profesyonel e-ticaret paketlerini kullanmaktadırlar. E-ticaret paketleri online ticaret yapılabilmesi için gerekli özelliklere sahip olan paketlerdir. Sitenizin hazırlanması, Mikra yazılımın tecrübeli ve uzman ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bir e-ticaret sitesinin yazılım dilinin kodlaması önemli olduğu gibi web tasarım kısmı da çok önemlidir. Sitenin görselliği, site içinde rahat dolaşılabilmesi, kullanım kolaylığı, bir ürün satın almak istediklerinde hemen sonuç alınabilir olması, SSL güvenlik sertifikası ile korunması, ziyaretçilerine güven vermesi, iyi bir e-ticaret sitesinin temel taşlarıdır.

Her sayfası, ziyaretçi davranışlarının takip edilebildiği yönetim paneline sahip olmalı ve satışları artırmak amacıyla sürekli olarak sitede geliştirmeler yapılabilmelidir. Bunların yanında bankacılık kanunlarına uyumlu bir alt yapıya sahip olmalıdır. Müşterinin veya ziyaretçilerin tutulmaması gereken bilgileri (kredi kartı bilgisi vs.) site üzerinde kaydedilmemelidir. Bu nedenle e ticaret sitesi kurma kararı aldıktan sonra web tasarım firması seçimine dikkat etmenizde fayda vardır.

Bu anlamda Mikra yazılım bir bilişim firması olarak e-ticaret sitesi hazırlamak konusunda da size destek vermeye hazırdır.

Bizim diğer web tasarım hizmetlerimiz

Açılış sayfası web tasarım

Landing Page ; internette sitenize ait bir reklam veya sosyal medyada herhangi bir linke tıklandığında ziyaretçinin yönlendirildiği sayfaya denir. Web sitenizin giriş sayfası veya açılış sayfası (Landing Page ) ziyaretçiler için çok önem kazanıyor. Sitenizin giriş sayfasına koymak istediğiniz ürünleriniz, yada diğer bilgileriniz için tasarımlar hazırlıyoruz. Landing Page Tasarımları ile daha fazla ziyaertçi elde edin !

Kişisel Web Tasarım

Kişisel Web Sitesi ; Kim olduğunuzu göstermek, tanıtım, duyuru, iletişim, blog ve fotoğraf galerileri gibi birçok özelliğe sahip olan web site paketidir. İş geçmişiniz, eğitim, başarılar ve hobilerinize dair bir arşiv olarak hizmet eder.
İsminize özel bir alan adı ile web site hazırlamak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Bu tarz bir web sayfası her kişiye göre özelleştirilebilir.

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Sitesi ; Kurumunuzun dijital pazarlamada temsilcisidir. Dünyanın en büyük pazar yeri olan internete kurumun kurumsal kimliği, kurumsal renkleri, kurumsal logosu, vizyonu, hizmetleri, ürünleri ve faaliyetleri hakkında bilgiler içeren tanıtım sitesidir. Kurumsal internet siteleri şirketlerin dijital pazarlamada itibarını belirler. Bu nedenle kurumsal web tasarımı yaptırmak için profesyonellerden destek almanız gerekmektedir.

Site dizini için Web Tasarım

Site dizini ; Web sitenizin dizini, ziyaretçiler web sitenize erişim sağladığında yüklenen içeriktir. Bunun en önemli sonucu, "dizin dosyanızı" ziyaretçilerin web sitenizi görebilmeleri için kök dizinine koymanızın gerekli olmasıdır. Birçok kişi, dosya ve dizin yapısını bilmeden web sitesini kullanabilir. Web sitenin kategorize edilmesi maksadıyla kurulmuş, içeriklerini sınıflandıran veri tabanlarıdır.

E-Ticaret Web Tasarım

E-Ticaret Sitesi ; herhangi bir ürün, hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle internet sitesi üzerinden alışveriş yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan bir yöntemidir. Kurumun web site üzerinden müşterilerine bilgi sunabileceği 7/24 açık bir şubesi oluşur. Firmalar ürünlerini satabileceği ve her an ulaşılabilir bir mağaza veya önemli bir satış kanalıdır.

Portal Web Site Tasarımı

Portal Web Site ; belli amaçlar üzerine kurulmaktadır. Bu amaçlardan haberler, alışveriş, müzik, eğlence, turizm, ekonomi, finans gibi etkinliklerle görünür. Belediyeler, vakıflar genelde kendi misyonlarını insanlara anlatmak için, firmalar ise ürün tanıtımı, pazarlaması ve satışı yapmak için interneti bir araç olarak kullanır. Web site üzerinden firmalar portal site tasarımında en çok insanların ilgisini kazanmayı hedefler.

Kullandığımız Teknolojiler

Mikra yazılım olarak; web site tasarım, web uygulama geliştirme, masaüstü programlama ve mobil uygulama geliştirilirken en güncel teknolojiler kullanılarak gerçekleştirmektedir. Teknolojinin en son getirdiği imkanları sizlere sunulmuş oluyor.

Böylece müşterilerinize, kullandıkları platformda veya cihazda bekledikleri deneyimi sunuyoruz.

web-teknoloji-php-icon web-teknoloji-dot-net-icon web-teknoloji-java-icon web-teknoloji-wordpress-icon web-teknoloji-joomla-icon web-teknoloji-drupal-icon web-teknoloji-magento-icon web-teknoloji-html5-icon web-teknoloji-angular-js-icon web-teknoloji-code-igniter-icon